למה הגבר המזדקן הפך למושא הלעג שלכם?

גברים ממשיכים לאהוב נשים גם כשהקליפה שלהם הופכת לכזו שדוחה את כל מי שמביט בה. האם גבר זקן וחסר חשיבות יכול להביט על בחורה צעירה, או שעצם נוכחותו במרחב הציבורי מעורר בחילה?

הגבר המזדקן מאבד את משמעותו בעיני העולם. הוא כבר לא חזק ולכן גם לא יכול לתרום הרבה, הוא מקריח ומשמין שגם לא ממש יכול לעשות פעילות כירורגית נגד זה, כי מיד יהפוך למושא לעג. לפעמים נראה כאילו גברים מבוגרים מעוררים דחייה קשה בכל האחרים, כיאה למי ש"שלט" בעולם וכעת לא שולט אפילו בפרוסטטה שלו.

אנחנו אוהבים את הגברים הזקנים שלנו בתצורה אחת בלבד - סבא חביב ולא מזיק, וכמובן נדיב ורצוי כזה שמגבה את זוגתו, סבתא, בכל. איזה חמוד, הא? את כל שאר הגברים הזקנים אנחנו שונאים. את אלה עם מכוניות היוקרה, ואת אלה עם הזוגיות הצעירה; את מי שמעז לצבוע את שיערו ואת מי שממשיך לטפח את גופו. אנחנו בזים לגברים שאינם שומעים, או לגברים עם שיער באוזניים (או באף, או בכל מקום - שיער גדל במקומות משונים כשמתבגרים).

כלומר, אנחנו לא מוכנים להכיל את ההתעקשות שלהם להיאחז בעברם, מאשר לקבל את התהליך הטבעי של התבלות הגוף - ומתעבים בהחלט זקנים בעלי חשק ותאווה לחיים. הם מביכים במקרה הטוב, מנסים לאחוז באיזו נערות שהיתה מזמן ואיננה עוד, אלא שהמערכת ההורמונלית-המסרבת-להשתנות-שלהם, אינה מותירה להם ברירה אמיתית, בניגוד לשינויים שעוברים על נשים בגיל השלישי.

לצערנו, גברים אחרי גיל 50 ממשיכים לחיות ורוצים להמשיך ליהנות, בגלל ההכלאה המביכה בין אדם מובס מניסיונותיו העקרים לקום מהספה ובין יצר מיני וכתוצאה ממנו דימוי עצמי של בן 19. בניגוד לנשים המבוגרות, שפוצחות בקריירה שלישית או רביעית ושמות פס על העולם כולו - ומקבלות בצדק הערכה על כך - הגברים משנים הרבה פחות את הקריירה ופונים לאפיקים לא מקובלים כדי להרגיש בחיים. כאילו דבר לא השתנה. ראו ערך קוקו וקרחת, פרק טריאתלון או חצי מרתון, הם נחושים להוכיח לעצמם שהם יכולים, לקפוץ גבוה בגיל צעיר או סתם לשבת בלי להירדם בגיל מבוגר. אני יכול משמע אני קיים.

גילנות ישנה וטובה

עבור נשים רבות, שלא מהססות להביע את סלידתן מכך, עניין רומנטי מצד הגברים הללו הוא דוחה. זכותן. ובאמת, גבר מבוגר שעורג אל אישה צעירה, הוא לכל הפחות חי בסרט ולכל היותר קריפיונר. כך הוא הדבר בנוגע לגברים מהסוג העשיר והדוחה שחשים צורך להתחיל עם כל מי שזזה ולהצטייר בפני עצמם כדון ז'ואנים, כשבמציאות הם יותר דון קיחוטה שחיים בהזיה בה מלצרית שמגישה להם חשבון למעשה מתחילה עמם, משל היתה טחנת רוח.

אלא שעבור לא מעט נשים צעירות, עצם המבט של הגבר המבוגר, אותו מבט בוחן ומסוקרן באופן מיני, הוא לבדו מספיק כדי לדחות אותן עד רמת השיימינג ברשתות. ביוש שמקבל תהודה אוהדת, כך שגם הגבר המזדקן לאיטו, היושב בצד הדרך וממתין למותו, שעיניו ניקרו באישה צעירה שמשכה את תשומת ליבו - הוא אשמאי זקן ומלוכלך שמזהם את הסביבה בה הוא חי. תמר בלומנפלד המוכשרת אף איירה את תגובתה לאשמאי הזקן שהקריפ אותה והוסיפה "איכסס גרוסס אחייי בעעע כיחחח חעעע איףףף חחעעעחעחע", כביטוי לעוצמת הגועל שהיא חשה מול הפלרטוט של הזקן שמולה.

אני מכיר את הבחילה הזו מהנשים שסביבי, שכל מבט של גבר מבוגר מגעיל אותן עד עמקי נשמתן. כמובן, שלאף גבר, לא משנה מה גילו אין זכות להעיר, לגעת, להחפיץ או לנצל את מעמדו הכלכלי או החברתי כמנוף לחץ מיני. זו התנהגות דוחה, פסולה ואף לא חוקית בכל גיל. אבל מה לגבי מבט? אפילו מבט ממושך, אפילו כזה שהיה מחמיא - אולי - אם היה מגיע מעיניים בנות 20 ולא בנות אלף? לא ולא, לגבר הזקן אין זכות אפילו להביט. אפילו אם ישב בכסאו, בצד הדרך כשהוא לא רלוונטי לאנושות, אפילו אז אסור לו להביט בצורה מינית לעבר אישה.

אבל הגברים ממשיכים לחיות, ממשיכים להתחרמן ואפילו לקבל זקפות. זה אמנם מגעיל ודוחה, אבל לפחות ראוי שלא יגעיל אותנו בעטיית סתם גילנות ישנה וטובה; כלומר שלא יבחיל אותנו יותר מתאוות מין של אשמאית זקנה. אבל האשמאי הזקן מביך ומבחיל אותנו הרבה יותר, כי הגבר המבוגר הוא היצור הכי דוחה בחברה האנושית המודרנית. אמנם, גם הגבר הזקן יודע שהוא מביך, שמבטו החרמן נתקל בתגובה מבוחלת, אבל כל עוד לא יעקור את עיניו הוא ימשיך להביט מהן בתאווה, לעתים מינית. כך הוא חונך על ידי אותה חברה שבזה לו כעת ורק כך הוא יודע להסתכל על החיים. השאלה היא אם מותר לו לחיות בכלל, לגבר שעשה את שלו ויכול כעת למות בשקט מבחינתנו?