תמורת 4.25 מיליארד ליש"ט: ממשלת בריטניה אישרה את מכירת צ'לסי

קבוצת רכישה בראשות המיליארדר האמריקאי טוד בולי תשלם 2.5 מיליארד ליש"ט תמורת צ'לסי ותשקיע 1.75 מיליארד נוספים בנכסי המועדון. רומן אברמוביץ', שנכסיו הוקפאו בשל הפלישה לאוקראינה, יעביר את ההכנסות מהמכירה לצדקה

ממשלת בריטניה אישרה הבוקר (רביעי) באופן סופי את מכירתה של צ'לסי לקבוצת רכישה בראשות המיליארדר האמריקאי טוד בולי. העסקה, בשווי 4.25 מיליארד ליש"ט, תאפשר למועדון לשוב לפעילות שגרתית, שנפגעה בשל הסנקציות על הבעלים רומן אברמוביץ'. עד כה פעלה צ'לסי ברישיון מיוחד שקיבלה מממשלת בריטניה כדי להימנע מהקפאתו.

קבוצת הרכישה, ששילמה 2.5 מיליארד ליש"ט תמורת מניות המועדון, התחייבה להשקיע 1.75 מיליארד ליש"ט נוספים בנכסיו, ובהם איצטדיון סטמפורד ברידג', אקדמיית הנוער וקבוצת הנשים.

במארס, בטרם הקפיאה ממשלת בריטניה את כל נכסיו של אברמוביץ' כחלק מהסנקציות שהוטלו על אוליגרכים בשל הפלישה לאוקראינה, העמיד האוליגרך היהודי-רוסי את הקבוצה למכירה. בתחילת החודש הגיע אברמוביץ' לסיכום עם קבוצת הרכישה על העברת הבעלות על המועדון. זו אושרה הבוקר לאחר שבדיקה של ממשלת בריטניה, שווידאה כי ההכנסות ממכירתה של צ'לסי אכן יועברו למטרות צדקה בלבד, כפי שהבטיח אברמוביץ', ולא לכיסו.

בולי, שלפני שלוש שנים הציע לרכוש את צ'לסי תמורת כ-2.2 מיליארד ליש"ט, מחזיק גם באחוזים מקבוצת ה-NBA לוס אנג'לס לייקרס, קבוצת הבייסבול לוס אנג'לס דודג'רס וקבוצת ה-WNBA לוס אנג'לס ספארקס.