בין רינאוי-זועבי לעידית סילמן מחבר עלה תאנה אחד

אמנם יש יותר נשים בפוליטיקה וחלקן בעמדות השפעה, אך ברגעי האמת מתגלה שוב שהכוח נמצא אצל הגברים. וגם: השמאל שוב מפרק את עצמו מבפנים ודברים טובים שרואים מקאן | היום ביומית

לא באמת שוות

ח"כ ג'ידא רינאוי-זועבי חזרה בה מהודעת הפרישה מהקואליציה. בין אם מצדדים בצעד של שלה ורואים בו מחאה מוצדקת לנוכח ממשלה רעה, ובין אם חושבים שזו איוולת מושחתת - אי אפשר שלא לשים לב לדפוס שחוזר על עצמו, בדומה למקרה של הח"כית עידית סילמן.

הנשים, שנמצאות לכאורה בחזית, מתגלות כיצורים מעוטי כוח, ומתוזזות בידי גברים משני הצדדים. במקרה של סילמן, בעלה הוא זה שחתום על ההכנה הביתית לבריחה המפוארת, כשבמגרש הפוליטי הנדסו בצלאל סמוטריץ' ויריב לוין את המהלך, בעודם מערימים על הגבר הקודם שסילמן היתה כפופה לו, נפתלי בנט. גם במקרה הנוכחי אנו עדים לצוותי גברים משני צדי המתרס. אחמד טיבי ואיימן עודה בצד אחד, השואף להפיל את הממשלה, מול יאיר לפיד , ניצן הורוביץ ועיסאווי פריג' שמנסים לסדר את העניינים מהצד השני.

הדבר הזה נובע גם ממיעוט הנשים בפוליטיקה, אבל זו לא רק הכמות. תפתחו מיילים "בשלום לכולם.ן", תצביעו לרשימות שיש בהן נשים משוריינות למכביר ותרגישו טוב עם עצמכם. האמת היא שחלק גדול מהנשים בפוליטיקה משוריין כדי לשמש עלה תאנה ייצוגי, כשהכוח האמיתי עדיין נמצא אך ורק בידי הגברים. וכשאישה כבר פורצת את סד הייצוגיות ומפעילה בעצמה כוח - אלוהים תשמור איזו שנאה היא סופגת מגברים ומנשים. לבירורים אפשר לפנות לציפי לבני, שלי יחימוביץ ומרב מיכאלי. רשימה חלקית.

מרצ אוכלת יושביה

זה נחשב לבון טון עכשיו, כולם מוציאים את העצבים על מרצ בעקבות תקרית רינאוי-זועבי, וקוראים לפירוקה של המפלגה. 

אין לי איזה משהו מיוחד בעד ניצן הורוביץ או מרצ, אבל אני לא כל כך מבינה איזה דבר טוב ייצא לשמאלנים מפירוק המפלגה היחידה שמייצגת אותם, גם אם לא בצורה מושלמת, ועוד כשהיא לוקחת חלק בשלטון לראשונה מזה טריליון שנה.

האם ראיתם אי פעם ליכודניק קורא לפירוק המפלגה אחרי אחת מהטעויות (הרבות) של נתניהו? כשהשמאל ייגמל מהתאווה המשונה והלא מודעת שלו להתנקש בעצמו ובנציגיו, אפשר יהיה לדבר על התחלה של אלטרנטיבה למשהו. כנראה שאנחנו עוד לא שם.

הכותרות המרכזיות של היום

הנייה לא מרוצה ממצעד הדגלים 

נעצר חשוד נוסף בהצתה בחורה 

תחקיר הפיגוע בדיזינגוף בחודש שעבר: כ-250 חמושים יצאו למצוד אחר המחבל על דעת עצמם

■ חמש שנות מאסר נגזרו על ששת האסירים הפלסטינים שנמלטו מכלא גלבוע

בעיות בוואטסאפ, אוכל טוב ועוד כמה בקטנה

חשבתי שמשהו דפוק אצלי במחשב ושוב גיליתי שאני לא מיוחדת - בעיות בוואטסאפ ווב

חוקרים מצאו עלייה באימפוטנציה בקרב מחלימי קורונה

"אחרי עשור באותה דירה - בעלת הבית רוצה 50% יותר"

אושרו תוכניות לשני קווי מטרו שישנו את מפת גוש דן

אני אוהבת את טילדה סווינטון

🔊 מה לשמוע?

מנהלי קרנות הון סיכון בפודקאסט "האינטרסנטים": "לא נורא אם יסגרו חברות הייטק"

🎵 מה לראות?

ניב הדס נהנה בהופעה של למוהנדס

😋 מה לאכול?

נהיה איזה דיבור סביב שוק תלפיות בחיפה