"משפחת שדה" עוד תעורר געגוע ל"רפאליס"

בשביל כמה רגעים נוגעים ללב לא היה צריך להפיק תוכנית ריאליטי שלמה. למרות שאילנית לוי עוברת מצלמה, אפילו היא לא מצליחה להפוך את אלירז שדה וילדיה לראויים לצפייה

לא ברור מדוע הניחו בהוט שיש מישהו בישראל, חוץ מאילנית לוי, שרוצה לצפות בבעלה אלירז שדה ולשמוע אותו. מספיק קשה לקרוא את ציוציו האוויליים בטוויטר. ובכל זאת, השבוע עלתה תוכנית הדוקו־ריאליטי "משפחת שדה", שעוקבת אחר חייהם של מלכת היופי לשעבר וזוכה "האח הגדול" ובעבר מגיש ליכוד טיוי המביש, עם שני ילדיה מנישואיה לאייל גולן, ליאם ואלין, שעד כה התרחקו מהמצלמות.

לעומת התוכנית הזאת, "רפאליס" היא סוגה עילית. לא ברור מדוע היא בכלל נקראת "משפחת שדה". דווקא שדה, המתחזק עם הכיפה השחורה, הוא החוליה החלשה פה. החומרים ששודרו עד כה אמנם הניבו כמה רגעים אנושיים ואותנטיים וחשפו בפתיחות לא מעט קשיים שעברו לוי ושדה בדרך ללידת בתם אריאה, אבל לא היתה באמת הצדקה לארוז את מעלליהם לכדי תוכנית שלמה. מספיק היה לראות כתבה עליהם ב"אולפן שישי" ולהתקדם.

באחד הקטעים, שנגרר במשך דקות, ליאם המופנם מתלבט אם לעשות קעקוע. קשה להגיע לקתרזיס מהדילמות שלו או להתרגש מלראות את שדה במטבח על תקן השף שמכין ארוחת בוקר או מנווט וחופר ללוי על איכות הנהיגה כל הנסיעה. שלא לדבר על הסצינה שבה הצופים בוהים בשדה משוחח עם גידי הקבלן או שומעים מפיה של הבת את המילה "כאילו" כמספר הפעמים שנשים מחו על הצלחת הקריירה של גולן אחרי פרשת הקטינות, שטרם התפוגגה מהתודעה. 

לוי נעימה, אוהבת להתבטא ויודעת להחזיק מסך כשהיא מעמידה את שדה במקום או מפליגה לסיפורי סבא ואבא שלה, אבל היא לבדה לא יכולה להפוך את בני משפחתה ראויים לצפייה ארוכה. באופן מפתיע, רגע טלוויזיוני נדיר הבליח כשהזוג לא הוציא מילה למשך יותר מדקה — שדה דמע בעודו נזכר מה עברו עד שנולדה בתם ולוי שלחה לו מבט קשוב ונשענה על כתפו. אולי כקונספט מנצח היה עדיף לצלם את התוכנית כולה בדממה.
 

"משפחת שדה". הוט בידור