רנדי ניומן מבקש שתשמרו על מרחק עד שהמגפה תעבור

רנדי ניומן הוציא בלדה רומנטית על אהבה בימי קורונה, לורה מרלינג מסבירה למה החליטה דווקא להקדים את צאת אלבומה ומחווה מוצלחת לביל ויתרס

רנדי ניומן - Stay Away

הרבה שירים כבר הוקלטו על הקורונה. הרבה עוד ייכתבו. רנדי ניומן עשה זאת בדרך האופיינית לו - בלדה רומנטית, רק הוא על הפסנתר. ברקע נשמעים גרגור או יללה - זה כלב או חתול? ומה זה בכלל משנה, העיקר שהוא לא לבד. 

ניומן, בן 76, שהיה מועמד השנה לאוסקר פעמיים - לשיר הטוב ביותר ("צעצוע של סיפור 4") ולפסקול הטוב ביותר ("סיפור נישואים") - שר כאן "תתרחקי ממני, יקירתי, שמרי על מרחק בבקשה, בימים כאלה די במלים של אהבה". אבל זהו לא רק שיר אהבה, אלא גם תחינה לאנשים, באשר הם, לשמור על בריאותם. עד שתעבור המגפה האיומה.

לורה מרלינג - Held Down

הזמרת הבריטית הנהדרת הוציאה כבר שישה אלבומים והיא רק בת 30. השבוע יגיע עוד אלבום, Song For Our Daughter. זמרות וזמרים רבים החליטו לדחות את אלבומם, עד אחרי הקורונה. מרלינג, שתיכננה להוציא את אלבומה בסוף 2020, בחרה דווקא להקדים את צאתו בגלל המגפה. "אין סיבה להמתין", כתבה באינסטגרם, "אם אנשים יוכלו ליהנות ממנו או לפחות לחוש אחדות". 

טרוי סיון - Take Yourself Home

קחו את עצמכם הביתה, שר הזמר האוסטרלי. העיתוי אירוני - כמעט כל אזרחי העולם מצויים עכשיו בבית, לא מרצונם. הוא עייף מהעיר, ואם למות אז לפחות שזה יהיה במקום יפה. הוא עצוב בקיץ ובכלל עסוק יותר מדי במורבידיות בזמן שנדמה כי כל מי שמסביבו או מקשיב לו זקוק לעידוד ולתקווה. למרות הכל יש בשיר הזה קצה חוט של אושר, בגלל הקצב שלו, הנע בין פופ אלקטרוני לאר-אנ'-בי.

"סקוויד" - Sludge

זו אחת הלהקות הצעירות המבטיחות בבריטניה. בשיר הזה הצרחות נשמעות למרחק - ברור כי קורט קוביין מ"נירוונה" ופרנק בלאק מ"פיקסיז" השפיעו על הלהקה הזאת מברייטון. "יש מקום ללכת אליו כשאני לבד, זוהי המיטה", צורח המתופף אולי גאדג'. הצעקה הזאת לא חקיינית, אלא אמיתית.

ג'ים ג'יימס - Lean On Me

מותו של ביל ויתרס בשבוע שעבר הוביל כבר לכמה גרסאות כיסוי, מחווה לזמר הנפלא הזה. ג'ים ג'יימס מלהקת My Morning Jacket הקליט גרסה יפה ורגישה לשיר Lean On Me, הזמין את כולם להישען על המוזיקה שהותיר אחריו ויתרס.

הוא ביצע את השיר בתוכנית האירוח של סטיבן קולבר המשודרת בימים אלה מביתו בגלל המצב.