על פי פרסומים זרים || חושבים שאתם יכולים לפצח הודעה מוצפנת של המוסד? אתם מוזמנים לנסות

אם אי פעם נדדתם לתדר רדיו נידח ושמעתם קול מסתורי מקריא רצף של אותיות ומספרים, יכול להיות שגם אתם נתקלתם ב"תחנת מספרים"; על פי הערכות הן משמשת ארגוני ביון לתקשר עם מרגלים ברחבי העולם

התאריך הוא 23 בפברואר 2009, השעה היא 19:00. אי שם בעולם יושבת דמות אלמונית ומאזינה לרעש סטטי שבוקע ממקלט רדיו.

לפתע, בתוך הרעש הסטטי נשמע קולה של אשה, אבל במקום מבזק חדשות או דיווח תנועה, היא פשוט חוזרת על המילים Echo Zulu India שוב ושוב, במשך 3 דקות שלמות. כשאלה מסתיימות, האשה המיסתורית אומרת: Message, message, group 32, group 32, text, text

מכאן והלאה במשך כחמש דקות היא מקריאה באלפבית פונטי אותיות בקבוצות של חמש:
Echo November Quebec Papa Echo
November Kilo November X-ray Uniform

את ההודעה היא מסיימת במילים: End of message

מי שידר למי ובאיזה עניין? מה לעזאזל קורה פה?

לא צריך להאמין בתיאוריות קונספירציה כדי להבין שמשהו מאוד מוזר קורה פה, אבל לא מדובר בחייזרים או במסרים מהעתיד, אלא "רק" בתחנות רדיו למרגלים המוכרות בשם "תחנות מספרים". כל תפקידן הוא לשדר בזמנים קבועים רצף אקראי לכאורה של מספרים, אותיות או מילים, ולעיתים אף אותות כמו מורס.

ברוב המקרים לא ידוע מי עומד מאחורי הפעלת התחנות, ומהי סיבת הפעלתן האמיתית, אך הסברה הרווחת היא שמדובר באמצעי של סוכנויות ביון לשלוח מסרים לסוכניהן בארצות יעד. 

רוב המדינות אף פעם לא הודו בהפעלת תחנות מספרים, אך ההנחה היא שמדינות רבות החזיקו בתחנות כגון: ארצות הברית, בריטניה, גרמניה, רוסיה, סין ומצרים.

תחנות מספרים נולדו לפני יותר מ-100 שנה - במלחמת העולם הראשונה, והן הפכו נפוצות במיוחד בשנות המלחמה הקרה. כמעט כל מדינה החזיקה בתחנת רדיו משלה. כמה מהן פעילות עדיין היום, אבל הן הולכות ונעלמות מכיוון שסוכנויות הביון עוברות לשיטות תקשורת מתוחכמות יותר המבוססות על האינטרנט או לוויינים.

אחת מתחנות המספרים הייחודיות ביותר החלה לשדר לראשונה בשנות ה-60. על פי פרסומים זרים, השידורים בוצעו מתוככי תל-אביב, ועל כן נוהגים לשייך אותה למוסד הישראלי. בעבר אף נעשו כמה ניסיונות לחסום אותה ע״י שיבוש שידוריה.

התחנה שידרה רצפי אותיות באלפבית צלילי (פונטי) באנגלית (A = Alpha, B = Bravo, C = Charlie,…)

ההודעה המופיעה בתחילת הפוסט שודרה על ידי אותה תחנה מסתורית.  
ההודעה המוצפנת יועדה לסוכן Echo Zulu India

וכעת נפענח אותה? לא באמת

ההנחה היא כי תחנות המספרים של סוכנויות הביון משדרות באמצעות צופן המכונה פנקס חד־פעמי. ייחודה של ההצפנה בכך שקיימת הוכחה מתמטית שאם המפתח המשמש להצפנה נבחר באקראי, והשימוש בו הוא חד־פעמי, ההצפנה לא ניתנת לשבירה אפילו ליריב בעל עוצמת חישוב בלתי מוגבלת.

מי שרוצה לצלול לעומק שיטת ההצפנה הזאת מוזמן לצאת למסע בעקבות היונה שלקחה את סודותיה לקבר.

מכיוון שמדובר בשידור רדיו רגיל בגלים קצרים, כל מרגל אי שם יכול לקלוט מסרים באמצעות רדיו רגיל ותמים מבלי להשאיר ראיות. כל מה שצריך הוא ששני הצדדים, שולח ההודעה ומקבלה, ישתמשו באותו פנקס המכיל רצף אקראי של אותיות (המפתח החד פעמי) – המשדר כדי להצפין והמקבל כדי לפענח.

השימוש בצופן בלתי שביר מאפשר לשדר ללא חשש שמישהו מלבד המרגלים עצמם יצליח לפענח את ההודעות.

אין שום דרך לפצח שידור?

ובכן, לכל כלל יש יוצא מהכלל.

במרץ 2006 שידרה התחנה המסתורית לסוכן "Kilo Papa Alpha" את ההודעה הבאה:

‏Golf

One

Oscar

Two

Oscar

Three

Delta

Four

November

Five

India

Six

Golf

Seven

Hotel

Eight

Tango

זאת כנראה ההזדמנות היחידה שלכם לפענח הודעה שנשלחה על ידי המוסד…  

נו, הצלחתם? אם לא, התשובה מסתתרת בקישור הבא

ד״ר גיל דוד הוא חוקר בעולם הבינה המלאכותית ולמידת המכונה, בימים אלה הוא פתח פרויקט מימון המונים בהדסטארט לספרו אמנות ההסתרה, הסתרת המידע והתקשורת החשאית, מהעת העתיקה ועד לקרבות הסייבר.

...