NSFW: מדונה תמכור 3 סרטונים בעירום דיגיטלי – כ-NFT

"אוואטר" של מדונה יולדת פרחים, פרפרים וטכנולוגיות שונות יימכר בפלטפורמה מקוונת בימים הקרובים. מדובר בסדרת וידאו שנוצרה בשיתוף פעולה עם האמן הדיגיטלי Beeple. הרווחים ייתרמו לפליטים אוקראינים

מסמר אחרון בארון האסימונים שאינם ברי חליפין? בימים האחרונים אמנם חוגגים גורמים שונים את התפוצצותה של בועת ה-NFT – לאור צניחה חדה בהיקף המכירות ובמספר הארנקים הדיגיטליים הפעילים – אך מדונה החליטה שדווקא זה הרגע המתאים לקפוץ על העגלה.

הזמרת בת ה-63 הכריזה השבוע כי היא משחררת סדרת סרטונים בשם "אם הבריאה" כ-NFT. בשלושת המקטעים מופיעה גרסה דיגיטלית של מדונה ("אוואטר") בעירום מלא, כשהיא יולדת צמחים, פרפרים ושלל טכנולוגיות מכל הבא ליד – בתחילה ממיטת בית חולים, בהמשך בכלי רכב ישן ובסוף באמצע יער. הכוכבת גם צירפה לכל סרטון מעט שירה – חלקה כתבה בעצמה, וחלק פרי עטו של המיסטיקן הסופי בן המאה ה-13, ג'לאל א-דין רומי. מדובר בפירות שיתוף פעולה בן שנה בין מדונה לבין מייק ווינקלמן, אמן דיגיטלי הידוע בשם "Beeple".

"אני אף פעם לא מנסה להיות פרובוקטיבית לשם הפרובוקציה בלבד", אמרה מדונה בשיחה עם הניו יורק טיימס. היא התעקשה כי הפרפרים והזחלים שהיא יולדת מסמלים משהו: "הם מייצגים תקווה. הם מייצגים טכנולוגיה".

זו אינה הפעם הראשונה שאנו למדים על העניין שמגלה מדונה בבעלות על נכסים דיגיטליים המבוססים בבלוקצ'יין: בחודש מארס האחרון השקיעה הכוכבת 180 אתריום (בזמנו, סכום השווה לכ-560,000 דולר) כשרכשה NFT של "קוף משועמם", חלק ממועדון היאכטות המפורסם של Yuga Labs, והכריזה: "סוף סוף נכנסתי למטאוורס!". משתתפים מפורסמים אחרים במועדון כוללים את ג'ימי פאלון, ג'סטין ביבר, פריס הילטון וסנופ דוג.

"זה לא בדיוק מתחבר עם המהות שלי", אמרה מדונה לטיימס. היא הסבירה כי הקושי הראשוני שלה להבין את רעיון הנכסים הדיגיטליים הוא שעודד אותה לחקור את מרכיבי האמונה והקהילה שמניעים לדבריה את שוק ה-NFT.

המכירה הפומבית תחל היום בפלטפורמת המכירות המקוונת SuperRare ותסתיים ביום שישי הקרוב. כל הרווחים ייתרמו לצדקה: ארגון Voices of Children Foundation המסייע לאלו שנפגעו במלחמה באוקראינה, ארגון City of Joy המסייע לנפגעי אלימות ברפובליקה הדמוקרטית של קונגו, ו- Black Mama’s Bail Out, ארגון המסייע בתשלום ערבות לאימהות במעצר ייהנו מהרווחים שתגרוף המכירה.

ובזמן ש"הנערה החומרנית" בהחלט ידעה להקדים את הטרנד בשנות השמונים והתשעים (ואפילו, יש שיטענו, האלפיים), לאחרונה פעולותיה ברשת בעיקר מעוררות תמיהה. למשל כשהעלתה בחודש דצמבר סדרת תמונות כל כך חושפניות לאינסטגרם, שהפלטפורמה מחקה אותן – וגם הראפר 50 סנט הסתבך כשלעג להן. או כששיתפה בטיקטוק לפני כחודש סרטון שקשה היה להחליט מה הכי מוזר בו: העיניים המתות, עצמות הלחיים המעוותות, השפתיים הנפוחות – או תנועת הדג המשונה שעשתה בהן. נותר לחכות ולראות האם הגלגול החדש שלה כיוצרת NFT יקוטלג באותה מגירה עולה על גדותיה של ביזאר, או דווקא ייתן תנופה מחודשת למגמת האסימונים הייחודיים, שהולכת ונעצרת בבלימה חדה.