עדכון חדש בוואטסאפ: רגשונים כתגובה במקום הודעה

בחברה מקווים שהאפשרות תפחית את עומס ההודעות בקבוצות, אך במקביל מכפילים את מספר המשתמשים המקסימלי בכל צ'אט. ויש גם עדכון בגודלם של הקבצים הנשלחים

עם כל הכבוד לטוויטר ולשינויים שיעברו עליה בעקבות הרכישה בידי אילון מאסק - עדכונים המתרחשים על גבי אפליקציית וואטסאפ משפיעים, בסופו של דבר, אלפי מונים יותר על חיינו הדיגיטליים. אחרי הכל, למעלה משני מיליארד איש ברחבי העולם משתמשים בה, ויותר מ-95% מבעלי הסמארטפונים בישראל נשענים עליה כדי לנהל את שגרת יומם. כך שההצהרה האחרונה מטעם חברת האם מטא בנודע לדרך בה נוכל להתחיל ולהגיב בפלטפורמת המסרים המידיים משמעותית לא פחות מעסקת המיליארדים של הציפור הכחולה.

וואטסאפ הודיעה במהלך סוף השבוע האחרון כי היא הופכת את הניסויים שערכה בחודשים האחרונים לעדכון גרסה רשמי, ומביאה לראשונה את ה"רגשונים" לצ'אטים של כולנו. בהנחה שהתוכנה שלכם מעודכנת, אתם אמורים להיות מסוגלים כבר כעת (ואם לא - ממש בימים הקרובים) להגיב בצ'אטים הקבוצתיים בעזרת אמוג'י שאינם מצריכים הודעה משל עצמם – לייק, לב אדום, פרצוף בוכה, פרצוף בוכה מצחוק, פה פתוח בתדהמה וידיים מוצמדות כאות הודיה.

בוואטסאפ הבהירו כי הם מקווים שהמהלך הנוכחי יפחית במידה משמעותית את עומס ההודעות בקבוצות מרובות משתמשים, וכמובן "יוסיף כיף והנאה לחוויה".

בנוסף להוספת אימוג'י כתגובה להודעה, בוואטסאפ הודיעו על עוד שני עדכונים מאז'וריים: ראשית, ניתן יהיה לשתף בוואטסאפ קבצים בגודל של עד 2GB, בהשוואה ל-100 המגה-בייט שהתאפשרו עד היום. כך תוכל וואטסאפ למצב עצמה כתחליף לשירותי העברת קבצים גדולים כ-WeTransfer, והמשתמשים יוכלו להתחיל להעביר בינם לבין עצמם גם קבצי וידאו גדולים.

השינוי הנוסף הוא הרחבת היקף הצ'אטים הקבוצתיים, עד ל-512 משתתפים בכל קבוצה – הכפלת מספר המשתתפים בכל צ'אט מהאפשרי היום. כנאמר, אם קבוצת הורי הגן לא הציקה מספיק עד היום, מה יקרה כשידחסו אליה עוד הורים מבולבלים? התשובה, כמובן, תופיע בצורת רגשון.