לתפוס אותם כשהם צעירים: ספוטיפיי מקימה אי מיוחד ברובלוקס

שירות הסטרימינג מבקש להתחבר לדור העתיד, ומאמין ש-Spotify Island יסייע להם לדבר אל הגיימרים הצעירים בפלטפורמה הפופולרית. מה בתפריט? פלייליסט, מרצ'נדייז ובעתיד - גם מתחם K-pop

חשבון הטוויטר הרשמי של ספוטיפיי מצייץ היום (שלישי) חדשות מעניינות: הם מצטרפים לרובלוקס, פלטפורמות גיימינג מקוונת, הפופולרית בעיקר בקרב הקהל הצעיר. עבור מעל ל-43 מיליון משתמשים פעילים ביום, המטאוורס אינו מילה עמומה שמייצגת עתיד דיסטופי: הוא כבר כאן. ניתן ליצור משחקים ולשחק במשחקים שיצרו אחרים, לצבור את המטבע הווירטואלי "רובאקס" בתמורה להשלמת אתגרים (או בתמורה להזנת כסף אמיתי, כמובן), לצבור נכסים וזכויות במשחק אחד ולהשתמש בהם באחר, ולפגוש חברים מכל רחבי העולם כחלק מהקהילה הענפה שהתפתחה בפלטפורמה. גם ספוטיפיי מבקשת לעלות על הרכבת הזו – לפני שיהיה מאוחר.

Spotify Island מתיימר לקרב לבבות בין אמנים לבין המעריצים שלהם, במתחם צבעוני המשוך בגוונים הירוקים שמזוהים עם פלטפורמת הסטרימינג, ומבטיח להם מגוון קווסטים בהם ניתן לשחק, תוכן בלעדי שניתן "להרוויח" באמצעות אתגרים וכמובן – רכישת פריטי מרצ'נדייז ממותגים של האמנים.

למעשה לא מדובר רק באי, אלא בארכיפלג של ממש: צבר איים מעוצבים כל אחד לפי נושא שונה, המקיפים את השטח המרכזי. השחקנים יכולים לתור אותם בהליכה, בריצה, בקפיצה ובמקרים מסוימים אף בטיסה – ולאסוף בדרכם חפצים מחפצים שונים. החלק החשוב הוא "תיבת הנגינה" המלווה כשמש את העולם המקוון הזה, ונמצאת דרך קבע בפינה הימנית העליונה. זו מנגנת פלייליסט מטעם סאונדטראפ, אחד מהשירותים אותם מציעה ספוטיפיי, ומזכירה לנו שאחרי הכל מדובר בפרסומת לשירות מוזיקה. המשתמשים יוכלו לעצור את הנגינה אם יחפצו בכך, או לדלג על שירים שפחות מצאו חן בעיניהם.

בחנות המרצ'נדייז שבתוך המשחק ניתן יהיה להתחדש בגיטרות, חולצות ושלל חפיצים אותם ניתן, כראוי למטאוורס, לטלטל ולקחת עמכם גם לחלקים אחרים של היקום המשחקי. בשנה שעברה התפרסם על רובלוקס תחקיר שחשף כי אף על פי ששוויה של הפלטפורמה הוערך אז ביותר מ-40 מיליארד דולר (השנה נחתך שוויה לכדי 16 מיליארד צנועים יותר) היא מתגמלת את יוצרי המשחקים בחלקיק מהסכום שמגיע להם באמת – וגם זה במקרה הטוב. ספוטיפיי מצדה אומרת כי האמנים עצמם יזכו לשמור את מה שיישאר מרווחי המכירות שלהם – לאחר שרובלוקס תיקח את חלקה, כמובן.

המשימות והאתגרים שמציעים בספוטיפיי לשחקנים מגוונים, ומתרכזים כולם בהפיכת המשתמשים הצעירים ליוצרי מוזיקה בעצמם: הם יכולים לנגן כקסילופון על הגבישים שבאחת ממערות האי וגם להשתמש בטרמפולינה מיוחדת לשם כך, וגם לאסוף תווי מוזיקה המפוזרים כסוכריות צבעוניות ברחבי היקום המוזיקלי הזה. ישנה גם תחנה מיוחדת להפקת מקצבים כיד הדמיון, וגם את האזור המושך ביותר ויזואלית באי – הבמה. שם אפשר לשחק בתותחי קונפטי ובועות סבון, וממש להרים מופע על הבמה.

"הבמה שלנו אינה מציעה את החוויה הטיפוסית של אמן המשדר למעריציו", אומרת אבי סטיוארט, מנהלת הפיתוח העסקי בספוטיפיי ל-TechCrunch. "אנחנו הופכים את התפקידים ומעצימים את השחקנים כך שיהפכו בעצמם ליוצרים וירגישו באמת כאילו הם עצמם האמן שמופיע".

השחקנים יכולים גם לאסוף לבבות קטנים המקיפים את האי, ולפתוח בעזרתם "ביצי פסחא" – מעין "אפיקומנים" מיוחדים המאפשרים שלל חוויות: למשל, הפיכת האי ל"מוד לילה" רק עבור השחקן, שיכול להותיר אחריו בסיוריו שובל זוהר בחושך בעזרת מקלות ניאון מיוחדים. ספוטיפיי אף מבטיחה להוסיף ולהרחיב את העולם המוזיקלי שלה: בעתיד הקרוב יוקם מתחם K-Park שיתפקד כהומאז' לתרבות הקיי-פופ המגיעה מקוריאה. האם ספוטיפיי תצליח להצית את דמיונם של הילדים - ולכבוש את ארנקיהם של ההורים?