לדף הבית של הארץ

מדובר בהורות

סדרת מפגשים עם מומחים ומומחיות לגיל הרך

נועה לימונהבהנחיית נועה לימונה
שתפו בוואטצאפשתפו בוואטצאפ

מדובר בגבולות

נועה לימונה בשיחה עם ד"ר הילי כוכבי

במחקר מקיף, דירגו מאות אימהות את הטיפול בילדים במקום הכמעט אחרון במדרג ההנאה מפעילויות היומיום. מה אפשר לעשות כדי ליהנות יותר מהשהות שלנו עם הילדים?

ד"ר הילי כוכבי, פסיכולוגית חינוכית ומחברת שני רבי מכר על הורות, משוחחת עם העיתונאית נועה לימונה על הדרכים שבהן אפשר להפוך את מערכת היחסים שלנו עם הילדים למתגמלת, נינוחה ומהנה יותר, וגם עונה על השאלה – האם ילדינו באמת צריכים כל כך הרבה גבולות?

מדובר בשנת תינוקות

נועה לימונה בשיחה עם שירלי פייטלסון

"אימוני שינה" לתינוקות משגשגים בשנים האחרונות, והורים מרוטים פונים לייעוץ כדי לגאול את עצמם ואת ילדיהם מלילות לבנים. מעבר להיותו של התחום פרוץ ולא מפוקח, האם יש לו בכלל בסיס מדעי? והאם אימוני שינה עלולים להזיק לתינוקות?

שירלי פייטלסון, מייסדת "המדריך המציאותי לשנת תינוקות", מבחינה בין מיתוסים לעובדות ביחס לשינה של תינוקות, ומציעה חלופות לאימוני שינה.

מדובר בגנים לגיל הרך

נועה לימונה בשיחה עם הדס חכימי ומיה לן

הדס חכימי, המכונה "שומרת הטף", נאבקת בהתעללות בפעוטונים ובגנים; מיה לן היא מנהלת של גן ילדים פרוגרסיבי ובעלת תארים בחינוך לגיל הרך. ביחד הן מדברות על עומק והיקף תופעת ההתעללויות בגנים, מסבירות מה צריך להשתנות כדי שהיא תיפסק, ומציידות הורים בכלים לזהות את איכות הגן של ילדיהם.

מדובר בצעצועים

נועה לימונה בשיחה עם שלומי איגר

האם ילדים תמיד שיחקו בצעצועים? שלומי איגר, מעצב וחוקר צעצועים, מספר על ההיסטוריה של החפצים החמודים שאנחנו רוכשים לילדינו, על צדדיהם האפלים, ועל המהפכות שמתחילות להתרחש בתחום

הכתבות המעניינות של השבוע